Forum Machete,Modelism,Hobby: Rivet-R - realizare nituri - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Rivet-R - realizare nituri Scule, unelte, si instrumente utile in modelism

#1 Useril este offline   cartula 

  • Administrator forum
  • Grup: Administrare
  • Postari: 4017
  • Inregistrat: 15-April 04
  • Location:Bucuresti

Postat 06 January 2009 - 09:19 PM

Aici puteti posta comentarii referitoare la articolul:: Rivet-R - realizare nituri

#2 Useril este offline   dakian67 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1718
  • Inregistrat: 10-June 09
  • Location:Braila
  • Interests:Modelism aero WW II,numai 1/72

Postat 26 May 2014 - 09:21 AM

Dupa lupte seculare , am reusit si eu sa-mi iau o astfel de scula. Pentru ca nu construiesc decit la 1/72 , am preferat varianta R-mini, plus rotitele suplimentare. Primele rezultate nu au fost tocmai stralucite , probabil datorita lipsei de experienta in minuirea unei astfel de scule. Voi persevera insa , si sper sa obtin ceva frumos.
Spor s-avem !

#3 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12627
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 26 May 2014 - 07:36 PM

Succesuri! Ca la orice lucru iti trebuie ceva experienta. Vorba lui Lenin: "invatati, invatati, invatati" (vrea a zica: invatati pentru examen, invatati pentru re si invatati pentru re-re :-P ) , adica exersati pine iese bine. Toti am trecut prin asta!
Cind pleci la nituit, pui rotita cu primul pin, ala dupa dintele lipsa, in capatul liniei. Rotita trebuie lipita de rigla, iar cind tragi sa invirti rotita, misti in lungul liniei cu putina presiune inspre rigla, astfel nu risti sa o iei pe linga.

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi