Forum Machete,Modelism,Hobby: EXPOZITIE INTERNATIONALA DE MACHETE LA ALBA IULIA - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 9 Pagini +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

EXPOZITIE INTERNATIONALA DE MACHETE LA ALBA IULIA

#61 Useril este offline   HIND 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 624
  • Inregistrat: 02-October 06

Postat 25 November 2007 - 09:47 PM

Multumiri tuturor participantilor, sponsorilor si celor implicati direct sau indirect in organizarea acestui eveniment.

#62 Useril este offline   laure 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 591
  • Inregistrat: 22-January 05
  • Location:Craiova

Postat 25 November 2007 - 10:38 PM

...

Pozele nu sunt toate foarte reusite si imi cer scuze pentru asta.

Domnul Hind parca trebuia sa-ti schimbi nick-ul in Omul Vineri...

...

...

Si o privire de ansamblu a expozitie asa cum era cind am plecat eu.

Cam astea au fost pozele, le multumesc tuturor celor care au participat si organizatorilor, pentru mine a fost ceva deosebit.Multumesc

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IMG_9233.JPG
  • Imagine atasata: IMG_9234.JPG
  • Imagine atasata: IMG_9237.JPG
  • Imagine atasata: IMG_9238.JPG
  • Imagine atasata: IMG_9240.JPG
  • Imagine atasata: IMG_9242.JPG
  • Imagine atasata: IMG_9243.JPG
  • Imagine atasata: IMG_9244.JPG
  • Imagine atasata: IMG_9245.JPG
  • Imagine atasata: IMG_9246.JPG
  • Imagine atasata: IMG_9247.JPG
  • Imagine atasata: IMG_9249.JPG
  • Imagine atasata: IMG_9250.JPG
  • Imagine atasata: IMG_9251.JPG
  • Imagine atasata: IMG_9252.JPG
  • Imagine atasata: IMG_9253.JPG
  • Imagine atasata: IMG_9254.JPG
  • Imagine atasata: IMG_9255.JPG
  • Imagine atasata: IMG_9256.JPG
  • Imagine atasata: IMG_9257.JPG
  • Imagine atasata: IMG_9258.JPG
  • Imagine atasata: IMG_9259.JPG
  • Imagine atasata: IMG_9260.JPG
  • Imagine atasata: IMG_9261.JPG
  • Imagine atasata: IMG_9262.JPG
  • Imagine atasata: IMG_9263.JPG
  • Imagine atasata: IMG_9264.JPG
  • Imagine atasata: IMG_9266.JPG
  • Imagine atasata: IMG_9267.JPG
  • Imagine atasata: IMG_9268.JPG
  • Imagine atasata: IMG_9269.JPG
  • Imagine atasata: IMG_9272.JPG
  • Imagine atasata: IMG_9271.JPG
  • Imagine atasata: IMG_9274.JPG
  • Imagine atasata: IMG_9275.JPG
  • Imagine atasata: IMG_9276.JPG
  • Imagine atasata: IMG_9277.JPG
  • Imagine atasata: IMG_9278.JPG
  • Imagine atasata: IMG_9279.JPG


#63 Useril este offline   HIND 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 624
  • Inregistrat: 02-October 06

Postat 26 November 2007 - 08:30 AM

Hind sunt eu,Ovidiu.Dragos nu stiu ce nick are.

#64 Useril este offline   laure 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 591
  • Inregistrat: 22-January 05
  • Location:Craiova

Postat 26 November 2007 - 09:19 AM

Scuze Ovidiu v-am incurcat. Probabil de la :spiteful:

#65 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 26 November 2007 - 05:10 PM

A fost super, iar gasca a fost de milioane. Mergand pe strada chiar dam impresia ca suntem niste oameni normali.
Dar ... cateva poze din colectia Hartmann-Ace
Vineri seara, prima gasca ajunge in holul hotelui (foto1)

Alexie se preda(foto2)

Momentul sponsorului ParcModels (foto3)

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: la_hotel.jpg
  • Imagine atasata: se_preda.jpg
  • Imagine atasata: momentul_sponsorului.jpg


#66 Useril este offline   alaur 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 738
  • Inregistrat: 07-February 07
  • Location:Bucuresti

Postat 26 November 2007 - 05:35 PM

Vezi postareacrios, la 26 Nov 2007, 17:10, a spus:

.....................
Momentul sponsorului ParcModels (foto3)


E o problema cu Foto3: Parcu' se cam vede dar unde este Models-ul (sponsoru' de !)

#67 Useril este offline   OlafTheViking 

  • Olaf cel degraba de sange varsatoriu
  • Grup: Banned
  • Postari: 2460
  • Inregistrat: 02-December 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:figurine, diorame

Postat 26 November 2007 - 06:21 PM

Pana sa imi pregatesc povestirea presarata cu poze (le altora pe care inca nu le-am primit) am doar o observatie pentru Laure: asta era singura poza pe care ai gasit-o cu mine, cand mi se vede derierul?


Imagine atasata: Img_9077.jpg

Imagine atasata: TakeUsToYourLeader.gif

Pai e frumos sa-mi faceti mie una ca asta, mai fetelor?

Aceasta postare a fost editata de OlafTheViking: 26 November 2007 - 06:28 PM


#68 Useril este offline   marhaba 

  • Membru senior
  • Grup: Banned
  • Postari: 1329
  • Inregistrat: 30-November 04

Postat 26 November 2007 - 06:54 PM

Da. Multumim academiei, adica organizatorilor, sponsorilor, participantilor. Ne-am distrat pe cinste.


Vio si Crios minuind ozn-ul ...

...

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 007.jpg
  • Imagine atasata: 013.jpg
  • Imagine atasata: 030.jpg
  • Imagine atasata: 034.jpg
  • Imagine atasata: 035.jpg
  • Imagine atasata: 045.jpg
  • Imagine atasata: 069.jpg
  • Imagine atasata: 070.jpg
  • Imagine atasata: 130.jpg
  • Imagine atasata: 129.jpg
  • Imagine atasata: 180.jpg
  • Imagine atasata: 197.jpg


#69 Useril este offline   laure 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 591
  • Inregistrat: 22-January 05
  • Location:Craiova

Postat 26 November 2007 - 07:50 PM

Olaf mii de scuze, dar ai uitat prima poza cind degustai cirnaciorii:). Si inca o poza de final cu Ovidiu multumindu-ne pentru participare.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IMG_9218.JPG


#70 Useril este offline   cartula 

  • Administrator forum
  • Grup: Administrare
  • Postari: 4017
  • Inregistrat: 15-April 04
  • Location:Bucuresti

Postat 26 November 2007 - 08:13 PM

Tare fain a fost weekend-ul, si tare faina va fi expozitia, dupa cum se arata din poze.

Felicitari organizatorilor, si celor care au expus.

Si la cat mai multe editii! :spiteful:

#71 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 26 November 2007 - 08:36 PM

Vezi postarealaure, la 26 Nov 2007, 19:50, a spus:

Si inca o poza de final ...


Alo, alo! Domnu! Unde e poza cu Alexie mana de fier?

A fost superb asa cum au fost si organizatorii si sponsorii.
Felicitari HIND efortul de exceptie pe care l-ai depus pentru a te alatura acelui om de exceptie care este directorul muzeului intr-o organizare de exceptie si de a reusi sa aduci in sprijinul manifestarii niste sponsori mare exceptie.
Multumesc atat tie cat si lor!
Despre fratii si prietenii nostri care au fost acolo numai cuvinte de lauda. Sunteti cu toti atat ca modelisti cat si ca oameni ... de mare isprava.
A fost unul dintre putinele weekend-uri pe care n-am cum sa-l uit. Va pup fetelor! :spiteful: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping:

Bafta!

#72 Useril este offline   FlyBoy 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1937
  • Inregistrat: 24-February 06
  • Location:Bucuresti

  Postat 26 November 2007 - 08:58 PM

Bravo domnilor!!! Felicitari atat organizatorilor cat si celor care si-au luat ... modelele "in dinti" ai au ajuns acolo!!! :clapping:

Oare cand o sa "mai" vedem una si in Bucuresti??? :spiteful: Nu e decat retorica, fara directie.... :clapping:

#73 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 26 November 2007 - 09:07 PM

Am uitat sa va zic: n-ati vazut nici jumatate din pozele care s-au facut in cele doua zile.
Mai urmeaza! Mangaliotii inca n-au ajuns acasa, dar cred ca sunt aproape.

Bafta!

#74 Useril este offline   laure 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 591
  • Inregistrat: 22-January 05
  • Location:Craiova

Postat 26 November 2007 - 10:06 PM

Nu stiu cind voi putea sa postez cele 225 de poze facute numai de mine.Am postat cele mai reprezentative.

#75 Useril este offline   wurger 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4049
  • Inregistrat: 21-February 05
  • Location:Bucuresti

Postat 27 November 2007 - 01:02 AM

Excelent.....Mai ales sticla aia aristocrata si culoarea lichidului din ea.
M-a sunat Alexie tocmai cand intram in Muzeul Antipa cu fi-miu, sa-mi spuna ca ce primire, ce haleala, ce suveniruri (ati numarat prosoapele ? Mai ales alea verzi bune de iarba in urmatoarea diorama :spiteful: ) ce organizare, ce disciplina (l-au pus sa faca si tirish).....Ce sa mai ....Nu mai avea el aer sa-mi spuna tot si eu maini sa-l impiedic pe luca sa faulteze vizitatorii (da cu stangu prin surprindere).
A-propo' mangaliotii astia au plecat pe jos cu spatele sau de ce ajung asa greu. Sau acum fac munca patriotica in contul libertatii efemere ?!

In fine.....Imi pare rau ca nu am ajuns, mai ales ca prin vara eram destul de sigur ca o sa merg....Iaca nu s-a putut. Ii rog pe cei care ma cunosc sa ma ierte si pe ceilalti.....So I'm an Ass....Get over it !

Mi-ar fi placut mai multe poze de detaliu. Probabil ca mai sunt...Le astept cuminte si fara pretentii exagerate.

LA MAI MULTE !!!

#76 Useril este offline   alexie 

  • Membru senior
  • Grup: Validating
  • Postari: 1701
  • Inregistrat: 04-December 04

Postat 27 November 2007 - 04:11 AM

Jurnalul lu’ alexie

Mi-a venit inima la loc atunci cand am aflat ca din Bucuresti am sa fiu preluat de laure si astfel Ardealul nu-mi v-a cunoaste abilitatile schumacheriene. Problemele au aparut atunci cand am aflat ca preluarea se va face sambata la 6-7 A.M., fiind in criza de timp deprafuirea machetelor a dus la consum de superglue. Gruparea mi-a reusit doar apeland la doua ambalaje pentru colivii. Sambata la 2 A.M. am demarat, copilot fiind hartman-ace (sar peste ploaie, ceata si existenta, de neconceput, unor soferi mai "buni" ca mine). Am fost preluati de laure (sar peste faptul ca la urcarea am bagat o piatra-n gura) dupa circa o ora (si ceva) am reusit sa razbim pana la Mc Donalds-ul de la Metro Militari. Dupa un timp a venit si Olaf insotit de Z-mare (din pacate Pavel nu era cu ei). Cu totii am plecat spre Pitesti (stiu cum va devenii Autostrada Soarelui) apoi la Ramnicu Valcea am poposit pentru ariseala, cu greu am rezistat tentatiei de dezertare (mai ales ca aveam bocancii in bagaj)
Imagine atasata: alexie_vazu_Alba.jpg Imagine atasata: alexie_vazu_Alba__1_.jpg
in final am hotarat sa mancam. FRATILOR! La astia micii sunt MARI, sa am eu asa un mic…..La plecare, am fost abordati de un mos, nu n-ati ghicit, nu vindea braduti odorizanti, vindea……cozi de topor iar Olaf si-a procurat doua bucati (Grija mare!).
Z-mare a ramas in Sebes (la rude), Olaf a ajuns la periferia Albei, noi am deviat cu 20x20 Km (cat pe ce sa vedem unde s-a nascut D.D.Rosca). pe tot traseul vremea a fost perfecta, uscat si insorit. Cu ajutorul telefonic oferit de HIND am reusit sa ajungem la locul de intalnire, obositi, infrigurati si nelinistiti (si tineri) l-am asteptat pe organizator. HIND a sosit si s-a scuzat de intarziere, i-am acceptat scuzele desi motivele nu mi-au parut insurmontabile (colegii unguri au avut accident de masina, Lugojul nu vine, trenuletele sunt ca dominoul, afisele au fost modificate Expo.Nationala a inlocuit Expo.Internationala, marhaba are masina defecta si alte bagatele), ce te poti astepta de la un individ care in noiembrie 2004 venea de la Deva cu un microbus de machete. Am fost condusi spre locul de odihna, Hotel Parc de numai 4 stele (Alo! Domnu organizatoru ! , pai eu am dormit prin parc-hoteluri de miliarde de stele), m-am inregistrat, am primit cartela (ca pe timpu lu Cesca), am urcat intr-un lift (am carat degeaba dihai piesa, mi-a zis bijutieru de acas ca nu e aur),
Imagine atasata: alexie_vazu_Alba__2_.jpg
la etajul doi se dezlichi dar se dezlichi in partea opusa. Noroc de faptul ca am prieteni umblati, asa am aflat cum se foloseste cartela, la intrare dar mai ales dupa intrare. Am intrat tragand mare sperietura cand din dulap mi-a ranjit unu zbarlit, galben-verzui si cu ochii rosii. Interiorul modest, spartan (adica m-a spart), am stat singur in camera ca cica era Single (banuiesc, din eroare, suprafata patului era interpretata ca suprafata camerei) am constatat ca degeaba mi-am carat periuta, pasta, ustensile de barbierit, bete de urechi, papucii si papucii mai ales ca acum nu aveam loc sa car feonul, telefonul, casca de baie, niste chestii din minibar, scrumiera, telecomanda, Noul Testament, Evanghelia, pagini aurii si alte lucruri care au fost.
Imagine atasata: alexie_vazu_Alba__3_.jpg Imagine atasata: alexie_vazu_Alba__4_.jpg Imagine atasata: alexie_vazu_Alba__5_.jpg

Am fost cu laure sa-l aducem pe crios, alt incurca-lume, aflat cu munca prin Satu Mare ajunge pe capul nostru (via Cluj-Napoca), la ora 8 P.M., la initiativa lui HIND mergem sa mancam ceva. La Pub 13, fosta pulberarie noi mergem sa ne facem mai pulbere decat suntem. Aici renumitul si inegalabilul Chilian se lupta sa ne acopere…tiger, wash, spitfire etc. au fost mai tari ca el.
Dupa un timp, 11 A.M., am fost nevoiti sa plecam oboseala incoltindu-ne, de fapt veriga slaba n-am fost eu, laure a fost de parca Bucuresti-Craiova-Bucuresti-Pitesti-Rm.Valcea-Sibiu-Alba este munca silnica. La hotel am casunat pe hogeacul lui crios, Olaf avand niste baterii (Duracell de vita nobila), dupa un timp iepurasul hartman-ace a cedat, cand alarma telefonului a anuntat 1.21 (24 ore) si iepurasul alexie a cedat asa incat doar cele doua cumetre vulpi au ramas pe metereze. Am executat un dus (sunt recunoscator lu designer, datorita caruia din oglinda nu mi-a ranjit muma lui Anthony Perkins) si somn profound.
Imagine atasata: alexie_vazu_Alba__6_.jpg
De dimineata am sunat adunarea si incolonati am coborat la mic dejun, fiind buffet suedez eu “am servit” un MARE, GIGANT dejun. Am uitat sa amintesc, desi este un amanunt banal, camera si mic dejunul au fost MOCCA. Cu regret, desi imi dublasem greutatea, am purces spre Muzeu, aranjari de vitrine, carat de lazi cu machete, bauturi racoritore si multa voie buna dar a sosit Clujul, aranjari de vitrine, carat de ladoaie cu machete si foarte multa voie buna (apa de gura si diverse plosnite). Rog PM cu denumirea plosnitei irlandeze ca tare buna a fost.. A sosit si TATRA (12 ore de CFR) , Dani apoi AlexPl si gasca s-a tot marit. Virusu a avut grija sa fim contaminati cu ecusoane asa incat interactiunea a fost deplina. Am inceput sa-mi aranjez “minunatiile” apoi am purces la taierea de etichete.
Urmare in nr. viitor :spiteful:

#77 Useril este offline   marhaba 

  • Membru senior
  • Grup: Banned
  • Postari: 1329
  • Inregistrat: 30-November 04

Postat 27 November 2007 - 09:13 AM

Foto

...

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 023.jpg
  • Imagine atasata: 024.jpg
  • Imagine atasata: 025.jpg
  • Imagine atasata: 026.jpg
  • Imagine atasata: 027.jpg
  • Imagine atasata: 041.jpg
  • Imagine atasata: 042.jpg
  • Imagine atasata: 048.jpg
  • Imagine atasata: 050.jpg
  • Imagine atasata: 051.jpg
  • Imagine atasata: 052.jpg
  • Imagine atasata: 053.jpg
  • Imagine atasata: 054.jpg
  • Imagine atasata: 055.jpg
  • Imagine atasata: 056.jpg
  • Imagine atasata: 057.jpg
  • Imagine atasata: 059.jpg
  • Imagine atasata: 060.jpg
  • Imagine atasata: 094.jpg
  • Imagine atasata: 095.jpg
  • Imagine atasata: 098.jpg
  • Imagine atasata: 099.jpg
  • Imagine atasata: 153.jpg
  • Imagine atasata: 176.jpg
  • Imagine atasata: 177.jpg
  • Imagine atasata: 168.jpg
  • Imagine atasata: 162.jpg


#78 Useril este offline   Cata 

  • Simplul 'eu'
  • Grup: Members
  • Postari: 1066
  • Inregistrat: 03-April 06
  • Location:Bucuresti
  • Interests:In secial 1/72.

Postat 27 November 2007 - 10:27 AM

Cu un mare regret ca nu am putut ajunge: :clapping: Superb! :clapping: Felicitari organizatorilor! Ati fost extraordinari! :spiteful:

#79 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 27 November 2007 - 01:21 PM

@Modelfan, ai la mine o chestie din asta.


Bafta!


Daca se recunoaste careva sub numele de Marius Tase si a mai si trimis cele trei modele de pe lista de la HIND, sa se ridice in doua picioare si sa strige tare care sunt acelea, cine e nicul lui, si din ce oras provine, ca Ovidiu (HIND) zace cuprins de ceata si are nevoie de ajutor in deslusirea misterului.
Multam!

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: diploma.jpg


#80 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 27 November 2007 - 03:05 PM

Tot cautand prin colectia de poze lasate mostenire de Hartman-ace, am gasit una care a socat pe toata lumea care a vazut asta in direct.
Chiar! Virusule, ai reusit sa schimbi explicatia pozei?

Bafta!

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: bf_iar80.jpg


Arata acest topic


  • 9 Pagini +
  • « Prima
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi